پنج‌شنبه, 23 آبان 1398
  • ساعت : ۶:۴۸:۳۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۴/۰۴/۱۱ 
  • کد خبر : ۲۴۰۹۶
نمك ید دار

چرا نمک ید دار تصفیه شده ....؟؟

فرناز سپندار کارشناس تغذیه و رژیم درمانی

واحد بهبود تغذیه جامعه

نمک ید دار چیست؟

نمک یددار با هدف پیشگیری از کمبود ید در کشور تولید می شود و نمکی خوراکی است که حاوی یکی از ترکیبات ید به مقدار جزئی می باشد. نمک ید دار طعم و بوی خاصی ندارد.

نمک یددار تصفیه شده چیست؟

نمک ید دار تصفیه شده نمکی از که ناخالصی های نا محلول مانند فلزات سنگین و همچنین ناخالصی های محلول مانند آهک، شن و ماسه طی فرآیندی در کارخانه خذف شده و ید به آن اضافه شده است. نمک تصفیه نشده به علت داشتن ناخالصی در افرادی که سابقه بیماری های گوارشی، کلیوی و کبدی دارند و حتی مصرف مداوم آن در افراد سالم منجر به بروز ناراحتی های گوارشی، کلیوی و کبدی و حتی کاهش جذب آهن در بدن می شود.

چرا فقط باید از نمک ید دار تصفیه شده استفاد کنیم؟

میزان ید موجود در منابع غذایی گیاهی و حیوانی در کشور ما برای تامین ید مورد  نیاز بدن کافی نیست و ید مورد نیاز بدن عمدتا از طریق مصرف نمک یددار تامین می شود. نمک خوراکی باید از نوع ید دار تصفیه شده باشد  زیرا به علت خلوص بالا میزان ید را بهتر و به مدت بیشتر حفظ می کند.

چرا ید به نمک اضافه می شود؟

نمک تقریبا در طبخ همه ی غذاها استفاده می شودو همه افراد روزانه مقدار معینی مصرف می کنند. بنابراین نمک بهترین ماده غذایی برای افزودن ید به آن می باشد و از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه است. همچنین در اثر افزودن ید به نمک تغییری در طعم و رنگ نمک ایجاد نمی شود.

کمبود ید چه عوارضی به دنبال دارد؟

تنها تظاهر کمبود ید بیماری گواتر(تورم قسمت جلوی گردن به علت بزرگی غده تیروئید است، علت اصلی بزرگ شدن غده تیروئید کمبو دریافت ید است.

کمبود ید در دوران بارداری منجر به ناهنجاری های جسمی و ذهنی، کری و لالی، سقط و مرده زایی می شود. کاهش بهره هوشیف کاهش قدرت یادگیری و افت تحصیل، کاهش مقاومت بدن در برابر بیماری های از دیگر عوارض کمبود ید است.و

در چه شرایطی باید نمک ید دار را نگهداری کرد؟

نگهداری و ذخیره نمک ید دار به مدت طولانی (بیش از یک سال) موجب از دست رفتن بخشی از ید ان می شود.برای حفظ ید در نمک باید آن را دور از نور ، رطوبت و در ظرف در بسته پلاستیکی، چوبی، سفالی و یا شیشه های رنگی و تیره نگهداری کرد وجهت اضافه کردن آن به غذا در زمان طبخف نمک را در انتهای پخت اضافه نمود تا ید آن در حداکثر مقدار حفظ شود.

چه نوع نمکی باید خریداری و مصرف شود؟

همواره به وجود پروانه ساخت از وزارت بهداشت روی بسته بندی نمک ها باید توجه شود. فقط نمک هایی قابل مصرف و مجاز هستند که شماره پروانه ساخت بر روی بسته بندی آنها درج شده باشد..همچنین دقت کنید که عبارت((نمک ید دار تصفیه شده)) بر روی بسته بندی نمک درج شده باشد و از خرید هرگونه نمک با عنوان ((صادراتی صنعتی)) که مصرف خوراکی ندارد و یا (( نمک دریا)) که ید کافی ندارد و تصفیه نشده است خودداری نمایید.    

چرا از سنگ نمک برای خیساندن برنج نباید استفاده کرد؟

سنگ نمک از معادن نمک بدست می آید اغلب دارای انواع ناخالصی های مختلف و حتی فلزات سنگین مثل سرب، جیوه، کادمیوم و یا آرسنیک می باشد. این فلزات دسنگی خاصیت سرطان زایی دارند. علاوه بر این سنگ نمک ممکن است دارای انواع آلودگی فیزیکی و شیمیایی باشد. بنابراین استفاده از سنگ نمک به دلیل به خطر انداختن سلامت توصیه نمی شود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.4.0.0