تقویم و مناسبت های فرهنگی
1395/7/18 يكشنبه یکشنبه95/07/18 مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان در دانشکده بهداشت
دانشگاه‌های کشور و دانشجویان در ایام محرم با تشکیل هیئت عزاداری، دستجات سینه‌زنی، توزیع غذای نذری و برپایی ایستگاه‌های صلواتی و... به سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) می‌پردازند.
به مناسبت ماه محرم  ماه عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) مراسم سوگواری و سینه زنی، امروزیکشنبه 18 مهر ماه در محوطه دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرز برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی دانشکده - هر ساله در این ایام  مراسم عزاداری برگزار می گردد. دانشکده بهداشت امسال نیز همچون سنوات گذشته و همگام با مردم عزادار جهان اسلام با فرا رسیدن ماه محرم با سیاهپوش کردن دانشکده و ایجاد حال و هوای کربلائی با دعوت از سخنرانان و مداحان اهل بیت در غم سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و یاران با وفایش به سوگ نشستند.
 این مراسم با قرائت قرآن کریم توسط سجاد خدری آغاز و با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین جغتایی ادامه پیدا کرد و پس از آن ، عزاداران از مداحی آقای معیری  بهره بردند.
 
امسال هیأت عزاداران متشکل از رئیس دانشکده ، امام جماعت ، اعضای هیأت علمی ،کارکنان و جمعی از دانشجویان علاوه بر برگزاری مراسم از مقابل درب دانشکده در دسته های سینه زنی حرکت کرده و در مسجد امام حسن عسکری (ع) به سوگواری پرداختند و نماز ظهر و عصر را در مسجد به جماعت برپا نمودند و با آرمانهای امام حسین (ع) بیعت کردند .
گفتنی است شرکت کنندگان عزای اباعبدالله (ع) نهار را مهمان سفره پربرکت احسان امام حسین (ع) بودند .


برای دیدن تصاویر مربوط کلیک نمایید
 
منبع: روابط عمومی دانشکده بهداشت
پنجشنبه 27 تير 1398   15:31:20

تصویر ها